Jesenný až predvianočný čas v našej škôlke

23.12.2017 06:07

V našej škôlke sa stále niečo koná. Od jesene až do času Vianočného sme zažili veľa pekných chvíľ. September a babie leto nám dovolilo vychutnávať si ešte teplé lúče slnka. Jeseň priniesla veľa zábavy. Napríklad listy boli pre nás hrou a zároveň radostnou prácou. Prehlbovali sme jamu nášho pieskoviska, dávali do poriadku naše záhradky, odšavovali si ovocie.Dni nám spestrili dve slávnosti Jesenná slávnosť a slávnosť Michaela. Rodičov sme pozvali na tvorivú dielňu vyrábania waldorfskej hračky. Spoločne sme šili Somárika. 

V Novembri sme si začali užívať hmlu, dážď, vodu a blato. Čakanie na Martina je vždy radostnou chvíľou pre všetkých nás. Trpezlivo sme vyrábali lampášiky. Na Martina sme sa odvážne do tmy vybrali hľadať Martinské podkovy. Adventnou špirálou sme privítali v našej škôlke predvianočný čas, ktorý nám vždy naplňa radostné tvorenie a prípravy k Vianociam. Pečenie medovníkov,šitie Mikuláškej čižmičky, výroba adventného venca a kalendára, tvorenie drobností na Vianočný bazár, hra a tvorivosť, to všetko nám napľňalo chvíle adventu. Vo štvrtok 21.12. sme sa stretli všetci na krásnej Vianočnej slávnosti. Rodičom sme zahrali Vianočnú hru, zaspievali koledy. Spokojné Vianočné sviatky si vzájomne prajeme. V škôlke sa opäť zijídeme 8.1.2018.

 

Informačné stretnutie pre záujemcov o našu škôlku

21.11.2017 16:30

Milí priatelia, 
pozývame Vás na informačné stretnutie pre záujemcov o našu škôlku, ktoré sa uskutoční 21.11.o 16.30. V prípade záujmu nás prosím kontaktujte na studnicka@iwaldorf.sk, pošleme Vám bližšie informácie.
Tešíme sa na stretnutie.

Ďakujeme záujemcom o našu škôlku, ktorí medzi nás prišli. Spoločne sme strávili príjemné chvíle v rozhovore. Najbližšie informačné stretnutie je naplánované na 23.01.2018 o 16 00. 

Prednáška s Brigitte Goldmann - ZRUŠENÁ

26.10.2017 17:00

Srdečne Vás pozývame na prednášku skúsenej waldorfskej učiteľky Brigitte Goldmann
 
AKO MôŽEME POMôCŤ DEŤOM POSILNIŤ ICH VNÚTORNÉ TVORIVÉ VôĽOVÉ SILY,
 
ktorá sa uskutoční u nás vo waldorfskej škôlke Studnička na Polárnej 1 vo štvrtok 26.10.2017 o 17tej hodine. 
Tlmočenie je zabezpečené a vstupné je dobrovoľný príspevok.
Tešíme sa na Vás!

 

Neváhajte preposlať túto informáciu, ak viete o niekom, koho by táto téma zaujala.