Dvorček a záhradka

Naša malá škôlka Studnička má svoje miesto na Sídlisku nad Jazerom. Cez vstupnú bráničku z promenády od Hornádu môžete vstúpiť na dvor s veľkými stromami, ktorý obývajú aj vtáčky,veveričky,krtkovia, niekedy i jašterice.

Interiér

Široký chodník okolo Súkromnej základnej školy waldorfskej vás zavedie k nášmu spoločnému hlavnému vstupu. Prejdete dlhou chodbou a nech sa páči, ste pri dverách našej Waldorfskej škôlky Studnička. Za nimi sa skrýva náš malý svet, ktorý tvorí šatnička, kúpeľňa, kuchynka a dve izbietky - naše triedy.

Veľmi nám záleží na tom , aby dieťa v našej škôlke obklopoval jemný, pravdivý a skutočný svet. Nie krikľavosť, nie nereálnosť, nie záplava mnohosti, nie hlučnosť či umelosť. Aj dvor nech je prirodzenou záhradou. Braním ohľadu na celkovú citlivosť dieťaťa v prvom sedemročí, na citlivosť jeho zmyslov, napríklad aj ich nepreťažovaním, pri ich postupnom vývine, keď stále viac a viac zosilnievajú, myslíme aj na ich zdravie na celý život.

Vychádzajúc z týchto myšlienok vytvárame a zariaďujeme náš priestor prírodnými materiálmi, používame jemnú farebnosť, skutočné nástroje a náradie, to všetko, ak je pravdivé, prehovára k dieťaťu vnútornou kvalitou.